metal background
Northeastern Local Schools
Northeastern Local Schools

Baseball ~ 2019

             Baseball Varsity Schedule 2019

Date Time Site/Opponent
March 25th 5:00pm Elmwood
March 26th 5:00pm @ McComb
March 30th 11:00am @ Hilltop
April 1st 5:00pm @ Stryker
April 2nd 5:00pm Rossford
April 4th 5:00pm @ Fairview
April 5th 5:00pm @ Paulding
April 8th 5:00pm @ Edon
April 9th 5:00pm @ Edgerton
April 11th 5:00pm Hicksville
April 13th  11:00am Anthony Wayne (DH)
April 15th 5:00pm Defiance
April 16th 5:00pm Ayersville
April 18th 5:00pm Antwerp
April 20th 12:00pm Maumee (DH)
April 22nd 5:00pm Montpelier
April 23rd 5:00pm Holgate
April 25th 5:00pm @ Wayne Trace
April 27th 11:00am Ottawa-Glandof
April 29th 5:00pm @ Kalida
April 30th 5:00pm @ Archbold
May 4th 11:00am Patrick Henry (DH)
May 7th 5:00pm @ Wauseon
May 10th 5:00pm @ Bryan
May 11th 11:00am Liberty Center
May 13th 5:00pm Delta
     

 

Softball - 2019

                  Softball Varsity Schedule 2019

Date Time Site/Opponent
March 29th 5:00pm @ Archbold
March 30th 11:00am Patrick Henry (DH)
April 1st 5:00pm @ Defiance
April 2nd 5:00pm Montpelier
April 4th 5:00pm @ Fairview
April 5th 5:00pm Hilltop
April 6th 11:00am @ Wauseon (DH)
April 8th 5:00pm @ Continental
April 9th 5:00pm @ Edgerton
April 11th 5:00pm Hicksville
April 13th 11:00am @ Stryker
April 16th 5:00pm Ayersville
April 18th 5:00pm Antwerp
April 20th 11:00am @ Paulding
April 23rd 5:00pm Holgate
April 25th 5:00pm @ Wayne Trace
April 30th 5:00pm @ Napoleon
May 2nd 5:00pm @ Bryan
May 3rd 5:00pm Swanton
May 7th 5:00pm Evergreen
May 9th  5:00pm Delta
     

 

Track & Field ~ 2019

Day Date Time Site/Opponent
Thursday 28-March 5:00pm Antwerp w/Wayne Trace
Tuesday 2-April 4:30pm Wauseon w/Evergreen
Saturday 6-April 11:00am Eisenhart Invitational
Friday 12-April 4:00pm Wayne Trace Invitational
Saturday 20-April 9:00am Diller Invitational
Tuesday 23-April 4:30pm Fairview w/Edgerton/Hicksville
Tuesday 30-April 4:30pm Defiance County Meet
Saturday 4-May 9:00am Montpelier Invitational
Friday 10-May 3:15pm GMC's (Ayersville)
Thursday 16-May TBA Districts (Archbold)
Saturday 18-May TBA Districts (Archbold)
Wednesday 22-May TBA Regionals (Tiffin)
Friday 24-May TBA Regionals (Tiffin)
Friday 31-May TBA State (The Ohio State University)
Saturday 1-June TBA State (The Ohio State University)